Донецька область, Першотравневий район

Тиждень енергозбереження у Донецькій області

Дата: 05.11.2019 09:45

Відділ містобудування, архітектури та з питань житлово-комунального господарства повідомляє, що згідно з доручення Прем’єр-міністра України від 26 липня 2016 року, за ініціативи Донецької облдержадміністрації з 04 по 10 листопада 2019 року проводиться Тиждень енергозбереження у Донецькій області.

Енергоефективність - це область знань, що знаходиться на стику інженерії, економіки, юриспруденції та соціології.
Поняття «енергоефективність» означає досягнення певного результату, наприклад, опалення будинку, з використанням меншої кількості енергії, ніж потрібно зазвичай. Хто ефективно використовує енергію, той запобігає зловживання ресурсами і охороняє навколишнє середовище.
У чому різниця між енергоефективністю та енергозбереженням? В цілому, ці поняття дуже часто використовуються як рівнозначні. Однак, насправді, енергоефективність є всього лише одним аспектом енергозбереження.   На відміну від енергозбереження (збереження енергії), яке головним чином спрямоване на зменшення споживання енергії, енергоефективність (користь енергоспоживання) - це корисна, ефективна витрата енергії. Говорячи про енергоефективність, маємо на увазі не тільки «енергозбереження», тобто економію енергії в повсякденному житті. Йдеться про раціональне і свідоме використання енергетичних ресурсів, доступних кожному, з метою їх дбайливого збереження для навколишнього середовища і наших нащадків.  Насправді тема підвищення енергоефективності не нова. Безліч міжнародних проектів, підтримуваних Європейською комісією, програмами Tacis, Thermie, USAID та іншими організаціями, починаючи з 90-х років зробили енергоефективність впізнаваним терміном. Багато в економічно розвинених країнах вже знають і розглядають енергоефективність, економію енергоресурсів і скорочення викидів як очевидне умова конкурентоспроможності компаній і наявності доступного і чистого джерела енергозабезпечення в майбутньому.
Загальновідомо, що підвищення енергоефективності дозволяє країнам долати тиск, який на них надає залежність від енергоресурсів, вирішувати питання ненадійності енергопостачання, нерівності, високих цін і рахунків за енергоресурси, а також екологічного збитку і збитків здоров’ю. Власники підприємств і менеджери також розуміють, що енергоефективність - це ключ до конкурентоспроможності компанії на відкритому ринку.         Сьогодні ефективне використання енергоресурсів є найбільш важливим і економічно доцільним, але в той же час, найменш використовуваним і найменш зрозумілим способом підвищення як рівня життя кожного, так і життя в умовах збереження навколишнього середовища.
Більшість країн СНД є дуже енергоємними. Наприклад, в Казахстані, Білорусі та Україні питоме споживання енергії в 3 рази перевищує аналогічні показники для країн ЄС. Це означає, що наша країна споживає на одиницю ВВП в 3 рази більше енергоносіїв.                 З одного боку, це викликано тим, що існує певна структура економіки - економіка слабо диверсифікована і, головним чином, сфокусована на інтенсивному видобутку енергії і відповідної переробної промисловості. З іншого боку, існує величезна потреба в модернізації обладнання майже у всіх секторах економіки. Застаріле обладнання та старі технології є одним з джерел втрат електроенергії.              В цілому, підвищення енергоефективності призводить до зниження витрат на енергоносії, підвищення рентабельності, поліпшення якості продукції, зростання конкурентоспроможності та вартості компанії, і в цілому - до створення позитивного іміджу компанії.
Чому важливо, щоб кожна людина на своєму рівні застосовував принципи енергоефективності? Одне з головних завдань усіх людей на Землі - максимально зберегти природні ресурси для нащадків.            Згідно зі статистикою, з усієї споживаної в побуті енергії, 70% йде на опалення приміщень, 15% енергії витрачається на приготування їжі, 10% енергії споживає побутова техніка і ще 5% енергії витрачається на освітлення. Звичайно, цифри усереднені і багато в чому залежать від площі будинку або квартири, системи опалення, кухонної плити і т.п.     Однак вони дають розуміння того, що використання кожним, енергоефективної техніки і систем приладів дозволяє досягати значних результатів з підвищеним ККД (коефіцієнтом корисної дії) використаної енергії.
Як енергоефективність впливає на уповільнення кліматичних змін? Енергоефективність та використання альтернативних джерел енергії - дві головні стратегії багатьох країн по скороченню газових викидів в атмосферу. За версією ООН, енергоефективність здатна вплинути на цей процес швидше і не вимагає таких витрат, як адаптація «зелених» технологій, тому і для коригування нинішньої екологічної ситуації вона грає велику роль.   Енергоефективність тісно пов’язана зі зменшенням кількості вуглекислого газу як такого. Представники Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) вважають, що одне тільки активне використання енергоефективних технологій здатне зменшити викид вуглекислого газу на 65% в найближчі 20 років.