Донецька область, Першотравневий район

Форум кар’єри «Живи та працюй в Україні!»

Дата: 28.10.2019 09:27

23 жовтня в Маріуполі відбувся Регіональний форум кар’єри «Живи та працюй в Україні!», який водночас пройшов у всіх містах та районних центрах Донеччини. Усього у ньому взяли участь понад 4 тис. школярів з Донецької області та лінії розмежування, а також роботодавці і представники закладів освіти регіону.

Форум пройшов за фінансової підтримки Європейського Союзу, урядів Польщі та Японії в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру. Організатором заходу виступила Донецька обласна служба зайнятості у партнерстві з Донецькою обласною державною адміністрацією та Донецькою торгово-промисловою палатою.

Метою заходу є орієнтація молоді на здобуття тих професій та спеціальностей, які користуються сталим попитом на регіональному ринку праці та забезпечують гарантоване працевлаштування з гідними умовами праці і заробітної платні.

Участь у форумі взяли фахівці Мангушського районного центру зайнятості. В мобільному центрі профорієнтації вони орієнтували старшокласників   на професії і спеціальності, які актуальні на ринку праці. Це провідник, матрос, водій, слюсар, помічник машиніста, електрогазозварник, електромонтер, токар, тракторист, поліцейський, рятівник, військовослужбовець лікар, фармацевт, медична сестра, офіціант, флорист, кухар, кондитер.

Під час спілкування із журналістами  директорка районного центру зайнятості Надія Тєрьошкіна зазначила: «Гарантія успішності полягає в активності самої людини, наполегливості в реалізації задуманого.  Важливо, щоб старшокласники усвідомлювали, що здобути освіту за омріяною спеціальністю, а потім працювати з гідною заробітною платою можна тут, в Україні».

А щоб школярі реально оцінили свої можливості, визначили професійну придатність і з урахуванням цих даних обрали майбутній фах, було проведено експрес – тестування учнів профконсультантами  Іриною Соловйовою  та Оленою Брагою .