Служба у справах дітей Мангушської райдержадміністрації інформує:

Дата: 11.10.2019 16:21

Контроль за умовами утримання, навчання та вихованням дітей, які виховуються під опікою/піклуванням, на території

Мелекінської сільської ради

Відповідно до п.52 Постанови Кабінету Міністрів України від 24 вересня  2008 року № 866 “Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини”, з метою здійснення контролю за умовами утримання, навчання та виховання дітей, які виховуються в сімейних формах, служба у справах дітей Мангушської райдержадміністрації 11 жовтня 2019 року здійснила планову перевірку умов проживання  дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на території  Мелекінської сільської  ради.

Були відвідані 4 підопічні дитини та одна дитина, яка залишилась без батьківського піклування.

У результаті відвідування родин слід виділити наступне: умови проживання відповідають санітарно-гігієнічним та матеріально-побутовим вимогам. Для життя і розвитку дітей створені належні умови. Діти мають все необхідне для життя, навчання та виховання. Діти  забезпечені окремими ліжками, місцем для занять, відпочинку, місцем для зберігання особистих речей, є необхідна художня та наукова література для навчання, книжки, шкільне приладдя. Також в достатній кількості забезпечені  сезонним одягом, взуттям, предметами особистої гігієни.

Щодо релігійної орієнтації родини мають сучасні представлення, дітям надана повна свобода і право вибору віросповідання. Ніякого тиску з боку опікунів не спостерігається.

В сім`ях переважає емоційно-позитивний психологічний клімат. Відносини між дітьми та опікунами дружелюбні, базуються на основі взаємоповаги та взаєморозуміння. В родинах панує тепла, родинна атмосфера, доброзичливе та турботливе ставлення до дітей.

Опікуни, піклувальники приділяють належну увагу здоров’ю дітей, підтримують контакти з дільничним лікарем. Захворювань, викликаних несприятливими соціально-побутовими умовами у сім’ях, протягом часу перебування дітей у родині не виявлено.

У ході відвідування складалися відповідні акти обстеження. Опікуни, піклувальники у повному обсязі виконують свої обов’язки. Умови утримання, навчання та виховання підопічних дітей відповідають нормі. Порушень прав дітей не виявлено.