Мангушський район, Донецька область

Профорієнтація учнівської молоді - робота на перспективу

Переглядів: 25

Вибір професії можна порівняти з рішенням складної задачі з багатьма невідомими, яку дуже непросто вирішувати учням – випускникам шкіл. Навіть, якщо вони оволоділи вміннями вирішувати математичні та фізичні задачі, задача вибору професії вимагає врахування власних бажань, здібностей, інтересів з одного боку і стану ринку праці та затребуваності обраної професії з іншого. Щоб засвоїти та проаналізувати все це в подальшому, у нагоді стане інформація та поради досвідченого та мудрого помічника,  в ролі якого виступає служба зайнятості.

18 вересня за запрошенням директора Олени Рожко  та психолога Вікторії Фонотової для проведення  інтерактивного заходу «У світі професій» до Портівської загальноосвітньої школи  завітали  фахівці Мангушського районного центру зайнятості Ірина Соловйова та Олена Брага.

Основна мета заходу - розширення уявлень шкільної молоді про світ професій, формування навичок усвідомленого професійного вибору, підвищення мотивації до вибору робітничих професій. В заході взяли учні 8-11класів.

За допомогою фахівців районного центру зайнятості  діти дізналися, наскільки доленосним є вдалий вибір професії для подальшого життя та як соціальне середовище, позитивно чи негативно, може впливати на професійний вибір.

Учні в дискусійній формі зі спеціалістами центру зайнятості визначили основні складові професії, вимоги до особистісних якостей тієї чи іншої професії. Будемо сподіватися, що юнаки та дівчата в професійному самовизначенні будуть використовувати основну формулу вибору професії, а не «за компанію з другом» чи за принципом престижності в очах однолітків. Діти дізналися, що на ринку праці нашого району найбільш затребувані професії тракториста, кухаря,  лікаря, вчителя, водія, електрогазозварника. Інтерактивні профорієнтаційні форми, як – то: «Відгадай професію по опису», «Нові професії сьогодення» допомогли учням в практичній роботі закріпити почуту інформацію. Неприховану зацікавленість визвала інформація. про  3D атлас професій майбутнього. Наприкінці зустрічі присутні обмінялись враженнями з приводу всього побаченого та почутого. Молоді люди висловили впевненість, що уся інформація буде дуже корисною у самовизначенні з майбутньою професією.