Мангушський район, Донецька область

Нове в законодавстві призначення деяких видів допомог.

Переглядів: 36

Кабінетом Міністрів України від 21.08.2019р. внесені зміни до деяких постанов Кабінету Міністрів України, а саме  до порядків призначення щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II  групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду , на догляд за нею та Порядку призначення і виплати державної допомоги сімям з дітьми :

- Якщо заявник вже отримує державну допомогу , відомості про її розмір враховуються органом соціального захисту населення без необхідності її декларування;

- Для підтвердження даних про отримання (неотримання) пенсії використовується інформація з Державного реєстру загальнообовязкового державного соціального страхування;

- Питання виплати допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування у разі несвоєчасного звернення опікуна чи піклувльника з поважних причин за продовдженням її виплати ( поважними причинами є перебування на лікуванні , причини, черех які фізично неможливо своєчасно подати заяву, або наявність обєктивних обставин, коли опікун чи піклувальник не могли звернутися із заявою, та інші причини, визначені комісією з питань захисту прав дитини  вирішується на підставі рішення органу опіки та піклування з урахуванням рекомендацій комісії. Комісією розглядається питання , щодо обгрунтованності наявних поважних причин.

При призначенні допомоги на дітей які виховуються у багатодітних сімях:

- У разі неможливості подання посвідчення батьків багатодітної сімї та посвідчення дитини з  багатодітної сімї подається довідка багатодітної сімї та дитини з багатодітної сімї, видана структурним підрозділом районної, районної у м.Києві райдержадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті ради.