Мангушський район, Донецька область

Відкриття пам’ятного знаку учасникам – ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС в смт. Ялта Мангушського району.

Переглядів: 216

Чорнобиль… Для мільйонів українців та жителів країн пострадянського простору це слово назавжди закарбувалося у пам’яті, стало синонімом небезпеки, понівечених доль, невимовного жалю та довічного болю. Ця трагедія не тільки забрала життя та здоров’я тих, хто першим кинувся на боротьбу з лихом, вона і сьогодні нагадує про себе пустими населеними пунктами, землями, які на довгі роки виведені із господарського користування, тисячами скалічених душ. Увесь світ сколихнувся того трагічного дня – 26 квітня 1986 року, який назавжди увійшов в історію людства під назвою «Чорнобильська катастрофа».

Учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які безпосередньо брали участь у будь-яких роботах, пов'язаних з усуненням самої аварії, її наслідків у зоні відчуження у 1986 —1987 роках, стали і молоді хлопці з смт. Ялта Мангушського району.

Сьогодні, 26 квітня, в смт. Ялта відбувся мітинг «Гірчить Чорнобиль крізь роки» та відкриття пам’ятного знаку ліквідаторам наслідків ЧАЕС.

З метою вшанування пам’яті загиблих героїв страшної катастрофи захід відвідали перший заступник голови Мангушської райдержадміністрації Володимир Дорогань та заступник голови Мангушської районної ради Світлана Олефір.

Представники районної влади висловили слова подяки присутнім ліквідаторам за геройський подвиг в ім'я життя нинішніх і прийдешніх поколінь, особисту мужність і самопожертву, виявлені у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.

В ході мітингу присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та покладанням квітів.

До заходу залучились учні Ялтинських загальноосвітніх шкіл та громада селища Ялта.

Головний спеціаліст з питань внутрішньої політики райдержадміністрації     М.І. Шпінер