За рахунок перемоги в «Українському донецькому куркулі» мангушський підприємець відкрив власне виробництво

Дата: 20.12.2018 15:22

В Мангушському районі з’явилось власне виробництва туалетного паперу, а також паперових рушників. Приватний підприємець Андрій Трофимов ще влітку став переможцем конкурсу грантової програми «Український донецький куркуль» від Мангушського району.

Сьогодні, 20 грудня, відбулось урочисте відкриття цеху по виготовленню туалетного паперу. Він розташований у будівлі колишнього промислового магазину в с. Комишувате. Мангушський куркуль презентував голові райдержадміністрації Дмитру Черниці та голові райради Володимиру Топузову обладнання та показав процес виготовлення продукції. На заході також були присутні начальник відділу економіки РДА Віра Смолій, помічник народного депутата України Дмитра Лубінця Павло Лінник, керівник ГО «Стратегія і розвиток» Олена Політікова.

Папір виготовлюють із якісного екологічно чистого матеріалу. Один стандартний рулон коштує до трьох гривень, а великий – трохи більше чотирьох. За одну зміну, а це восьмигодинний робочий день, цех виробляє 6 тисяч рулонів. Зараз на виробництві працюють чотири людини, незабаром робочі місця збільшаться до шести. Працівники отримують зарплатню в чотири тисячі гривень, з січня 2019 року вона збільшиться до п’яти, і в подальшому буде збільшуватися.

Проблем із ринком збуту у Андрія немає, наш мангушський туалетний папір можна вже купити як в районі, так і поза його межами – у Маріуполі, Бердянську та інших містах. «Багато куркулів не можуть захистити свої проекти, бо їм не вистачає сміливості, не зважаючи на те, що ці проекти добрі. Андрій діяв рішуче, сміливо й доказав, що проект вартий жити в Мангушському районі», - зазначив голова райдержадміністрації Дмитро Черниця. Фінансову підтримку підприємець отримав на безоплатній та безповоротній основі за рахунок коштів обласного та районного бюджетів.

Крім того, усі бажаючи можуть зайти до нашого куркуля та набрати питну воду, яка надається населенню зовсім безкоштовно. Це власна ініціатива Андрія Трофименко. «Спочатку люди соромились, особливо діти, а зараз потрошку звикають», - повідомив Андрій.