Мангушський район, Донецька область

Ярмарок вакансій «Побудуй кар’єру з нами» в Мангуші

Переглядів: 190

За січень-березень 2018 року Мангушським районним центром зайнятості працевлаштовані 184 безробітних. За цей період було проведено 2 ярмарки вакансій, в яких прийняли участь 58 безробітних, 14 осіб, з числа зайнятого населення та 20 роботодавців. За результатами проведених заходів працевлаштовано 11 безробітних, 25 безробітних були направлені на громадські роботи та 9 безробітних було направлено на роботи тимчасового характеру.

27 квітня 2018 року Мангушський районний  центр зайнятості  прийняв участь в загальнообласному Ярмарку вакансій  для студентської молоді «Побудуй кар’єру з нами».

В  ярмарку прийняли участь  37 безробітних, 141 особа з числа зайнятого населення та 15 роботодавців.

Ярмарок вакансій організовано та проведено з метою прискорення працевлаштування незайнятого населення, студентської молоді, задоволення потреб роботодавців у робочій силі, підвищення рівня інформованості населення щодо можливостей служби зайнятості.

Для участі у заході були запрошені представниками професійно-технічних та вищих навчальних закладів м. Маріуполь, таких як: Азовський морський інститут Одеської національної морської академії, Маріупольський державний університет, Приазовський державний технічний університет, Маріупольський машинобудівний коледж Приазовського державного технічного університету, Маріупольський професійний аграрний ліцей Маріупольський професійний ліцей, Маріупольський професійний ліцей автотранспорту, Маріупольський електромеханічний технікум, Маріупольський машинобудівний ліцей.

Представниками навчальних закладів було презентовано професії та спеціальності, підготовкою яких вони займаються. Найбільше учнів цікавили морські професії (штурман, моторист, механік, та ін.), перукар-модельєр, кухар, водій автотранспортних засобів, інженер з транспорту (організація перевезень), психолог, журналіст, економіст з міжнародної економіки, юрист.

Також, учням надавалась інформація про порядок вступу до ВНЗ, ПТНЗ,  перелік  необхідних документів та предметів за якими необхідно скласти зовнішнє  незалежне тестування для вступу на певні відділення.

Під час проведення заходу учні мали змогу пройти тестування та отримати індивідуальну консультацію і поради   профконсультанта Інни Курпе щодо професійного вибору та шляхів самореалізації. Від директора районного центру зайнятості Надії Тєрьошкіної вони дізналися, що сьогодні найбільш затребуваними професіями на ринку праці нашого району є медичні та педагогічні працівники, трактористи, водії, кухарі, дорожні робітники, продавець продовольчих та непродовольчих товарів.

Представниками  Першотравневого районного військового комісаріату, та Державної прикордонної служби було  надано інформацію стосовно   професії військового, можливості служити в українській армії  та отримати безкоштовну вищу освіту. Присутнім були продемонстровані  відеоролики, надані Генштабом про проходження служби у ЗСУ.

Представниками Державного пожежно-рятувального загону головного територіального Управління МНС України  у Донецькій області надавалась інформація щодо отримання вищої освіти та можливості працевлаштування за професією «пожежний-рятувальник», «інспектор з пожежної безпеки», та ін.

Всі учасники заходу погодились, що спільна співпраця з організації заходу була плідною, і домовились про спільну організацію подібних заходів у майбутньому.

На  Ярмарок було представлено 52 вакансії  по Мангушському району, в т.ч.  2 – за спеціальністю: завідувач сектору, головний державний інспектор, 17 - за робітничими професіями: тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, машиніст насосних установок, продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів, кухар, кухонний робітник, водій автотранспортних засобів, оператор комп’ютерного набору, оператор з оброблення перевізних документів та       31 – за робочим місцем,  не потребуючим  кваліфікації – оператор заправних станцій, підсобний робітник, робітник з благоустрою тощо.

В роботі ярмарку приймали участь представники ФОП Попов С.К.;

ФОП Котлубєй О.П.;  ФОП Бурмістрова А.А.; ФОП  Усатов О.В.;               ТОВ «Форіца»; ТОВ «Новоторг»; ФОП Ларіна О.В; 25 Державного пожежно-рятувального загону ГТУ МНС України у Донецькій області;

ТОВ «Сатурн»; СТОВ «Агрофірма «Надія»»; ФГ «Владислав-1»;                 ТОВ «Технохім»; СФГ «Оріон»; «Олімп-Агро»; ТОВ «Здравниця плюс».

Всі присутні отримали інформацію про реальний стан ринку праці району та його потреби в професійному розрізі, про послуги, які надає центр зайнятості, професії, які актуальні на ринку праці району та регіону,

Під час заходу безробітні та шукачі роботи безпосередньо спілкувались з роботодавцями, отримали індивідуальні консультації спеціалістів, ознайомились з банком вакансій.

Також, безробітні були ознайомлені з відеовакансіями та відеопрезентаціями  підприємств та організацій, які взяли участь в ярмарку.

За результатами ярмарку 15 осіб були направлені на працевлаштування до СТОВ «Агрофірма «Надія», СФГ «Оріон», ТОВ «Технохім», «Олімп-Агро», ТОВ «Здравниця плюс», ФГ «Владислав – 1», ФОП Котлубєй О.П., ФОП Попова С.К., Мангушської ЦРЛ та Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області на вакантні посади підсобних робітників, машиністів насосних установок, тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва, оператора з оброблення перевізних документів, продавця продовольчих товарів та завідувача сектору.

Крім того, за результатами ярмарку 22 безробітних були направлені на громадські роботи, в тому числі: 5 осіб до Бердянської сільської ради, 9 - до Мангушської селищної ради, 4 – до Стародубівської сільської ради та  4 - до Мелекінської сільської ради на посади робітників з благоустрою.

Провідний фахівець з питань зайнятості

відділу взаємодії з роботодавцями                                   К.О. Кучер