Про перерахунок пенсії з 01.03.2019

Дата: 18.02.2019 15:04

З 1 березня 2019 року  буде проведено автоматичний перерахунок відповідно до інфляції і зростання зарплат в країні, тобто осучаснення пенсій. Формула перерахунку залишається незмінною. Вона застосовувалась для осучаснення пенсій в жовтні 2017, за нею розраховуються новопризначені пенсії. За нею будуть автоматично переглядатися пенсії кожного року.

Ця формула враховує стаж (роки сплати соціальних внесків), рівень зарплати, яку отримував пенсіонер, і рівень середньої зарплати по країні - спеціальний показник для розрахунку пенсійних виплат. І саме цей показник буде тепер щорічно збільшуватись, а отже і збільшуватиметься розмір пенсії.

При проведенні перерахунку з березня 2019 року показник середньої заробітної плати в Україні, який враховано для обчислення пенсії  - 3764,40 грн., збільшиться на 17 відсотків та складе 4404,35грн.

Важливо! Перерахунки з 01.03.2019 будуть проведені автоматично та  не потребують особистих звернень пенсіонерів до територіальних управлінь Пенсійного фонду України в Донецькій області.