Мангушський район, Донецька область

Делегація Мангушського району повернулася з Миколаївщини з новими ідеями

Переглядів: 805

Делегація Мангушського району на чолі з заступником голови Мангушської РДА Галиною Мурзою та головою районної ради Володимиром Топузовим прийняла участь у дводенному навчальному турі з метою вивчення досвіду об’єднання прибережних громад Миколаївщини.

У поїздці прийняли участь сільські та селищні голови, представники Мангушської райдержадміністрації та сільських і селищних рад. Організатором виступили Донецький та Миколаївський центри розвитку місцевого самоврядування.

В перший день делегація відвідала Коблівську об’єднану громаду та поспілкувалася з заступником голови ОТГ Світланою Талохою, яка розповіла про етапи створення та становлення громади. Після презентації Світлана Аркадіївна зазначила, що спочатку мешканці не наважувалися до такого важливого кроку як об’єднання в одну громаду. Але потім порахували плюси та мінуси і все ж таки об’єдналися, про що зараз нітрохи не шкодують. Бюджет громади до об’єднання складав 17 млн грн., а зараз – 65. Різниця велика. «Якщо ви до цих пір не об?єдналися – можливості втрачаються, тому що той, хто перший ініціює об?єднання, завжди матиме перевагу», - зазначила Світлана Аркадіївна.

Учасники навчального туру також відвідали публічну бібліотеку, дитячий садочок та станцію пожежної охорони Коблівської ОТГ.

На другий день делегація завітала до Чорноморської ОТГ, де її радо зустрів голова Андрій Дмитренко. Він розповів про свій досвід на шляху до об’єднання. «Працювати в ОТГ ефективніше, але й важче. Тут більша відповідальність перед людьми. Цього боятися не потрібно, адже результати говорять про очевидне – вибір був правильним», - запевнив голова Чорноморської ОТГ Андрій Дмитренко.

Учасники навчального туру побачили багато плюсів в об’єднані. Як зазначив начальник відділу державної реєстрації Мангушської РДА Артем Попруженко, це збільшення бюджету, контроль всіх служб, розпорядження землями.

Слід зазначити, що територія Мангушського району дуже схожа з територіями Коблівської та Чорноморської громад. Головна риса – узбережжя. Чорне море в цих двох громадах не дуже відрізняється від нашого рідного – Азовського. Можна навіть сказати, що учасникам поїздки Азовське більш до душі. В нас воно чистіше. А ось в облаштуванні пляжів у цих громад треба повчитися. Якщо опинишся відразу на узбережжі, то не зрозумієш, що це звичайне село: багатоповерхові будівлі баз відпочинку, затишні кафе, фотозони, шезлонги, декоративні статуї, фонтани, зона біля пляжу обладнанна штучним покриттям і дуже-дуже багато відпочиваючих. І ціни тут прийнятні. Чому не можна зробити таке диво й в нас на узбережжі. Відповідь: можна, навіть краще. Але треба усвідомити, що ми – одна громада та працювати разом, а не шукати в кожного недоліки. Не треба боятися, треба йти вперед, в ногу з часом, вчитися, переймати позитивний досвід. Якщо стояти на місці – нічого не зміниться.

Учасники навчального туру привезли до Мангушського району з Миколаївщини багатий досвід, нові ідеї, які можна буде втілити у життя в нашій громаді.