A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Мангушська Районна Державна Адміністрація
Донецька область, Мангушський район

Звіт про роботу Управління соціального захисту населення Мангушської районної державної адміністрації за І півріччя 2018 року

Дата: 24.07.2018 14:50
Кількість переглядів: 444

На обліку в управлінні перебуває 26131 отримувач усіх видів допомог, субсидій, пільг, тощо.

 З початку року до єдиної приймальні управління звернулось 7147 громадян. Прийнято 6620 заяв на отримання всіх видів соціальної допомоги, в тому числі 1697 заяв від внутрішньо переміщених осіб. Надано 1233 консультації з питань надання допомоги, в тому числі по телефону. В 5 сільських та селищних радах працюють уповноважені з питань соціального захисту, які ведуть прийом документів на субсидію та інші види соціальних допомог. В   районі   функціонує  «Мобільний офіс». З початку року було здійснено 6 виїздів до віддалених населених пунктів району, звернулось 16 громадян, з яких  по 13 зверненням  проведене призначення, 3 особам надані роз’яснення. Постійно проводиться роз’яснювальна робота  з питань соціального захисту через районну газету, також задіяні інтернет - ресурси (сайт районної державної адміністрації), що дало змогу своєчасно та якісно  надавати соціальну допомогу мешканцям району,  сім’ям, які вимушено переселились з зони проведення антитерористичної операції. В районній газеті «Сельская новь» опубліковано 4 матеріали соціальної направленості. 

З початку року проведена значна робота по наданню населенню державних соціальних допомог. Всі види допомог профінансовані вчасно, заборгованості немає. 

За рахунок коштів державного бюджету надано:

- відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім`ям з дітьми» кількість одержувачів складає 1197 сімей. Сума допомоги – 9 млн. 82,1  тис.грн.;

- відповідно до Закону України „Про державну соціальну допомогу інвалідам із дитинства та дітям - інвалідам” державну соціальну допомогу одержує 412 осіб. Сума допомоги – 4 млн. 170,2 тис. грн;

- в результаті проведеної роботи щодо виявлення сімей, які,  відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям»,  державну соціальну допомогу одержує 199 сімей. Видатки на виплату допомоги складають 2 млн. 947,1  тис. грн.;

 - відповідно до ч. 9 статті 181 «Сімейного кодексу України» надається   тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме. Кількість одержувачів становить 4 сім’ї. Видатки складають 8,9  тис. грн..

  - згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 02.08.2000 р.№ 1192 «Про надання  щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з інвалідом І ІІ групи внаслідок психічного розладу, який  за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду за ним» допомогу отримують 15 осіб. Видатки складають 166,5 тис. грн.

За рахунок коштів обласного бюджету  виплачується державна соціальна допомога на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам – вихователям, при прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях  за принципом “гроші ходять за дитиною». Допомогу отримують 7 прийомних сімей та 1 дитячий будинок сімейного типу. В цих сім’ях виховується 22 дитини. Видатки склали 447,0 тис. грн..

За рахунок коштів районного бюджету, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 р. № 558 «Про  затвердження   Порядку   призначення   та   виплати  компенсацій      фізичним   особам,   які   надають   соціальні  послуги»,  рішенням районної ради від 22.12.2017 № 7/26-422  затверджена «Програма забезпечення компенсаційними виплатами фізичних осіб, які надають соціальні послуги, на 2018-2020 роки» виплачується щомісячна компенсаційна виплата фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам та громадянам похилого віку. Це – 214 осіб на суму 211,5  тис.грн.  

     

            Кількість одержувачів субсидії на житлово-комунальні послуги становить 1786 сімей, в тому числі субсидію на тверде паливо та скраплений газ отримують 507 сімей.  Видатки бюджету   на надання субсидій населенню складають   36 млн. 883,8 тис. грн. У зв’язку з внесенням змін до Порядку надання населенню субсидій відсоток охоплення населення району субсидією суттєво зменшився та складає 17,7 %,  у 2017 році цей відсоток складав 54,4% (5491 сім’я).

Проводиться робота по веденню Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги.  Наповнення Реєстру стовідсоткове. На обліку  перебувають 7023 пільговики, в тому числі 107 багатодітних сімей, 279 учасників бойових дій в антитерористичній операції. Видатки бюджету на надання пільг ветеранам війни, ветеранам силових структур, громадянам, які постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС,  дітям війни, багатодітним сім’ям та іншим складають 3 млн. 3,6 тис.грн.  Реєстр підтримується в актуальному стані. 

Виплачено щорічну одноразову допомогу до 5 травня 1096 особам  на суму 1 млн. 235,1 тис. грн..

На обліку  знаходиться  225 осіб, постраждалих від аварії на ЧАЕС Сума витрат на виплату компенсацій та інших виплат складає 323,7 тис. грн., у тому числі  67 осіб,  постраждалих від аварії на ЧАЕС отримали з обласного бюджету  одноразову матеріальну допомогу на загальну суму 50,2 тис грн..

В повному обсязі заповнюється Централізований банк даних з проблем інвалідності.  На обліку перебуває 707 осіб з інвалідністю. З  початку  року видано 9 направлень на забезпечення технічними засобами реабілітації,  42  направлення на забезпечення протезно- ортопедичними виробами.

7 осіб з інвалідністю  та малозабезпечених осіб отримали   одноразову матеріальну допомогу на суму 4,8 тис. грн..

           Путівками на оздоровлення  в санаторно-курортних закладах забезпечено 11 осіб з  інвалідністю загального захворювання (отримані централізовано) та 1 учасник ліквідації аварії на ЧАЕС. Оплата санаторно-курортного лікування проведено на суму 6,8 тис. грн..

           Компенсацію за невикористані санаторно-курортні путівки отримали 2 особи з інвалідністю загального захворювання  та 6 інвалідів Великої Вітчизняної війни  на суму 2,0 тис. грн..

           Грошову компенсацію на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та транспортне обслуговування згідно Постанови КМУ № 228 від 14.02.2007р. отримали 11 осіб на суму 1,9 тис. грн.

           Заяв на влаштування до будинків інтернатів бездомних та одиноких громадян (із числа пенсіонерів та осіб з інвалідністю) не надходило.

           З початку року керівництвом управління соціального захисту населення райдержадміністрації проведено 173 прийоми громадян, на які звернулось 26 громадян. Всі питання вирішені по суті. Через урядову гарячу лінію  надійшло 72 письмових звернення. По всіх зверненнях надані роз’яснення. 

 На 2018 рік  в районі прийнято ряд  програм з метою поглиблення соціального захисту населення району. Із них:

- рішенням районної ради від 22.12.2017 № 7/26-424  затверджена «Програма компенсації за пільговий проїзд та послуги зв’язку окремим категоріям громадян на 2018 -2020 роки”. На виконання цієї Програми із бюджету району профінансовано 295,9 тис. грн. для компенсації витрат  автоперевізникам за пільгові перевезення окремих категорій громадян району. На відшкодування  пільгової послуги зв’язку профінансовано 75,7 тис. грн.. ; 

- рішенням районної ради від 29.03.2017 № 7/19-257 затверджена  «Програма інтеграції, соціальної адаптації та захисту внутрішньо переміщених осіб на 2017-2018 роки».

Для додаткового соціального захисту окремих категорій громадян, в тому числі учасників антитерористичної операції, рішенням районної ради від 22.12.2017 № 7/26-426 затверджена «Програма соціального захисту учасників бойових дій – учасників антитерористичної операції, громадян, постраждалих внаслідок ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, учасників бойових дій, воїнів-інтернаціоналістів на 2018 – 2020 роки». В рамках цієї Програми виплачено 6 онкохворим учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС  матеріальна допомога на суму 18,0 тис. грн.. Заяв на безоплатний проїзд один раз на рік учасників ліквідації аварії на ЧАЕС не надходило. 1 дитина з інвалідністю отримала реабілітаційні послуги в міжнародній клініці відновного лікування на суму 11,9 тис. грн..

Для безперебійної роботи управління соціального захисту населення райдержадміністрації із районного бюджету профінансовано 77,4 тис. грн. на укріплення матеріально-технічної бази.

Станом на 01.07.2018 року заборгованість із виплати заробітної плати на території району відсутня.  Засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат проводяться по мірі необхідності, за звітній період було проведено 4 засідання.

  З метою створення умов для легалізації трудових відносин та збільшення економічної активності населення, дотримання законодавства по оплаті праці, в районі діє міжвідомча робоча група з питань забезпечення реалізації рішень,спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати. На теперішній час проведено 4 засідання із залученням представників роботодавців та профспілок.

  З метою забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків під час повідомної реєстрації колективних договорів надаються відповідні рекомендації та проводиться інформаційно-роз`яснювальна робота з представниками профспілкових комітетів та представниками трудових колективів, проведено 1 засідання.

    З метою представлення інтересів  працездатного населення на території району виконуються положення Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні.

  Проведено 1 нараду з представниками бізнесу з питань соціально-трудових відносин, в частині додержання мінімальних гарантій в оплаті праці та недопущення виплати заробітної плати нижче мінімальної.

Багато уваги приділяється  роботі  з особами, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції. На обліку  перебуває 14128 осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції. З них: 1882 дитини, 2059 осіб працездатного віку, 9881 пенсіонер, 297 інвалідів.

Щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, згідно Постанови КМУ від 01.10.2014 року № 505, одержують 787 сімей. Видатки на виплату даної допомоги складають 6 млн. 127,7 тис. грн.

            На обліку перебуває 279 учасників бойових дій в антитерористичній операції. Для забезпечення  учасників бойових дій санаторно-курортним оздоровленням, професійною адаптацією проводиться  робота щодо укладання з оздоровчими та навчальними  закладами, угод. 2 особи проходять  професійну адаптацію.

            Трьом  військовослужбовцям, звільненим в запас з військової, строкової служби виплачено матеріальну допомогу  на суму 7,7 тис. грн...

 

         Начальник  управління                                                         


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора