Мангушський район, Донецька область

Профорієнтаційне літо

Переглядів: 171

12 липня Мангушським районним центром зайнятості спільно з представниками відділу культури Мангушської районної державної адміністрації: завідуючою Стародубівської сільської бібліотекою Ольгою Капитоненко та директором Стародубівського сільського будинку культури Тетяною Пономаренко було проведено професіографічну екскурсію  у селі Стародубівка . В заході  взяли участь учні Стародубівської загальноосвітньої школи.

Під час виїзної акції спеціалісти Мангушського районного центру зайнятості проінформували школярів про послуги, які надає центр зайнятості молоді, про дисбаланс попиту і пропозиції робочої сили, який  існує на сучасному ринку праці, ознайомили їх з «Путівниками професій».

Школярі із задоволенням  отримали індивідуальну консультацію і поради провідного фахівця Людмили Вебер щодо професійного вибору та шляхів самореалізації. Серед професій, про які мріють діти, були і лікарі, і прокурори, і дизайнери, і водії, і вчителі, і агрономи, і моряки.

Спеціалісти центру зайнятості відзначили: активна участь дітей в даному заході  стала підтвердженням небайдужого ставлення молодого покоління до власної долі, тобто до вибору професії, яка є запорукою майбутньої успішної трудової діяльності.

Фахівці центру зайнятості завжди із задоволенням відвідують цей населений пункт, хоча він значно віддалений від райцентру, оскільки село Стародубівка має багаторічну історію. Тому екскурсія плавно перейшла в історичну площину. Від Ольги Капитоненко та Тетяни Пономаренко діти дізналися про  заснування села  та життя козаків у давні часи. Познайомилися школярі і з старовинними пам’ятками: одним із перших  будинків, млином та кам’яним парканом, але більш за все дітям сподобалося знайомство з 188-річним дубом, який росте за селом та є свідком його історії.

Наприкінці зустрічі спеціалісти центру зайнятості запропонували учням, які ще не визначились з професією, відвідати центр зайнятості, де профконсультант під час бесіди допоможе визначити інтереси, здібності, нахили та їх відповідність тій чи іншій сфері діяльності із застосуванням комп'ютерного тестування.

Напевно, такі зустрічі мають неабияке значення у професійному самовизначенні школярів і, звичайно, будуть тривати до кінця літа.