Професії майбутнього: наномедик, сіті-фермер, фахівець з вирощування людських органів

Дата: 29.05.2019 14:19

Донецька обласна служба зайнятості розробила інноваційний метод профорієнтаційної роботи у тривимірній площині, створивши 3D атлас професій майбутнього. Новітня розробка служби зайнятості презентує напрямки діяльності фахівців майбуття з використанням доповненої віртуальної реальності.

«Інноваційний інтерактивний продукт розроблений з урахуванням останніх трендів навчальних та пізнавальних технологій. Він дозволяє урізноманітнити процес пізнання світу професій, підвищує зацікавленість підлітків у отриманні інформації і мотивує їх до свідомого професійного самовизначення», – говорить директор Донецької обласної служби зайнятості Валентина Рибалко.

Програмним додатком можна скористатися у кожному міському чи районному центрі зайнятості Донецької області. Для перегляду 3D контенту використовуються смартфон/планшет або комп’ютер та наглядний матеріал, за допомогою якого на екрані візуалізуються неймовірні професії з прийдешнього часу.

Наразі атлас містить опис десяти професій майбутнього. Це інженер-робототехнік, архітектор віртуальної реальності, наномедик, фахівець зі створення людських органів, онлайн-педагог, проектувальник smart-міста, рециклінг-технолог, сіті-фермер, wellness-консультант для літніх людей, сіті-еколог. Всі спеціальності підібрані з урахуванням тенденцій і викликів сьогодення та прогнозу потреб ринку праці на майбутнє.

З початку роботи продукту фахівці служби зайнятості Донецької області вже провели понад 80 профорієнтаційних заходів з використанням «Атласу професій майбутнього з доповненою віртуальною реальністю», у яких взяли участь близько 3 тис. осіб.