Мангушський район, Донецька область

Зустріч з вчителями щодо введення в школах уроку духовної етики

Переглядів: 58

Виховання молодого покоління – сьогодні одна з найголовніших цілей батьків та державних навчальних інституцій країни та світу загалом. Від того, як ми виховуємо наших дітей, залежить наше майбутнє. Батьки будуть спокійні за свою старість, якщо виховають чуйних, дбайливих і добрих серцем дітей, а держава матиме світле майбутнє, якщо докладе всіх зусиль, щоб сформувати високоморальну та патріотично налаштовану молодь.

Батьки, вихователі, вчителі повинні всіляко дбати не лише про фізичний і психічний розвиток, а й передусім про духовно-моральний розвиток дошкільників та учнів початкових класів. Сьогодні у мангушському дитсадку «Аліса» діє кабінет духовної етики. Діти дізнаються тут про навколишній світ, про церкву, малюють, грають, вчаться добру. Подивитися як проходить навчальний процес в садочку завітали заступники з виховної роботи шкіл району. На зустрічі також були присутні голова Мангушської РДА Дмитро Черниця, начальник відділу освіти РДА Надія Терентьєва, Мангушський благочинний військовий священик, протоієрей Омелян. Ця зустріч вийшла спонтанна – отець Омелян запропонував школам району літературу з духовної етики для початкових класів. Книжки роздали вчителям для ознайомлення та запропонували поміркувати над питанням введення в навчальні заклади уроку духовної етики. За словами священнослужителя, церква – це не тільки молитва. Це перш за все виховання доброї людини.

Духовна освіта зараз визнана на державному рівні, і книжки затверджені Міністерством освіти України. На жаль, теперішні реалії, пов’язані з вихованням молодого покоління у світі, не вселяють особливого оптимізму. Слабкий виховний потенціал сім’ї, небачений раніше деструктивний вплив телебачення, Інтернету та комп’ютерних ігор негативно впливають на виховання сучасної молоді. Уроки духовної етики – це можливість зробити наших дітей більш культурними, чуйними та доброзичливими.