Мангушський район, Донецька область

про хід виконання Програми економічного і соціального розвитку Мангушського району за розділом «Ринок праці та зайнятість населення» за І півріччя 2018 року

Переглядів: 151

За звітний період  послугами служби зайнятості скористалися 566 безробітних, що складає 85,1% до аналогічного періоду минулого року, що свідчить про зменшення кількості безробітних, які звернулися до центру зайнятості у порівнянні з відповідним показником аналогічного періоду минулого року.

Кількість поданих роботодавцями вакансій станом на 01.07. 2018 року збільшилась в 2,6 разів до аналогічного періоду минулого року, що свідчить про збільшення вакантних робочих місць у роботодавців.

За допомогою центру зайнятості працевлаштовані 339 осіб,  в тому числі 206 безробітних (40,4% виконання  показників Програми соціально-економічного розвитку району  на 2018 рік), в тому числі працевлаштовано 11  осіб з числа внутрішньо переміщених.

Здійснено 7 компенсацій роботодавцям витрат на оплату праці (140% від передбачених програмою) відповідно до статті 24-1 Закону України «Про зайнятість населення» які приймають на роботу осіб з числа  внутрішньо переміщених.

З наданням компенсації єдиного соціального внеску працевлаштовані 13 безробітних осіб. Компенсовано єдиного соціального внеску на суму 82,9 тис. грн.

З метою забезпечення попиту  роботодавців у робочій силі пройшли профпідготовку, перепідготовку та підвищили кваліфікацію  121 безробітна особа (60,5% від передбачених Програмою на 2018 рік)  за професіями: тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, підсобний робітник, водій автотранспортних засобів, робітник з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва,   охоронник, продавець продовольчих товарів, слюсар з ремонту автомобілів,  кухар, пекар та інші. З них 105 осіб підвищували кваліфікацію безпосередньо на підприємствах під конкретне замовлення роботодавців з наступним працевлаштуванням.

Пріоритетним напрямком залишається організація громадських  та інших робіт тимчасового характеру. Укладено 32 договори з сільськими та селищними радами  на проведення громадських робіт, в яких взяло участь 147 осіб та подано 97 звернень підприємств  про потребу в працівниках для участі в роботах тимчасового характеру. Сільськими та селищними  радами виділено    233,1 тис. грн., Фондом державного соціального страхування на випадок безробіття 233,1 тис. грн., підприємствами – 24,5 тис. грн. Всього у громадських та інших роботах тимчасового характеру приймало участь 244 безробітних, або 87,1% до Програми економічного та соціального розвитку району.

Одноразова допомога на відкриття підприємницької діяльності надавалась 2 безробітним особам, в тому числі 1внутрішньо переміщеній особі.

З метою започаткування власної справи та стимулювання  розвитку підприємницької ініціативи клієнтів служби зайнятості проведено 3 семінари «Як розпочати свій бізнес».

Компенсація внутрішньо переміщеним особам фактичних транспортних витрат на переїзд, для проходження попереднього медичного та наркологічного огляду не надавалася.

Для підтримки конкурентоспроможності осіб на ринку праці видано 1 ваучер.

Із запланованих на 2018 рік 11 заходів, фактично виконувалося 8, або 72,7%. На реалізацію цих заходів витрачено 675,3 тис. грн.,  в тому числі за рахунок коштів сільських та селищних рад – 233,1 тис. грн., коштів підприємств – 24,5 тис. грн., та коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування – 417,7  тис. грн/

Мангушський районний центр зайнятості