Мангушський район, Донецька область

Служба у справах дітей Мангушської райдержадміністрації інформує:

Переглядів: 155

Державна підтримка сімей, які усиновили дитину з числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування

Найбільш вразливою категорією осіб, які потребують державної підтримки, були і залишаються діти –сироти та діти, позбавленні батьківського піклування.

Останнім часом у законодавстві України відбулися певні зміни в частині зміцнення державної підтримки сімей, які виявили бажання усиновити дитину.

Так, з 1 січня 2009 року в Законі України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми” передбачено такий вид допомоги, як допомога при усиновленні дитини.

Право на допомогу при усиновленні дитини має особа, яка є громадянином України, постійно проживає на її території та усиновила дитину з числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування. У разі, якщо усиновлювачами є подружжя – право на допомогу при усиновленні дитини має один з них на їх розсуд.

Допомога при усиновленні дитини призначається на кожну усиновлену дитину на підставі рішення про її усиновлення за умови, якщо звернення за призначенням такої допомоги надійшло не пізніше дванадцяти місяців з дня набрання законної сили рішенням про усиновлення дитини.

Допомога при усиновленні дитини призначається незалежно від одержання на дитину інших видів допомоги.

Допомога при усиновленні дитини в Україні прирівняна до допомоги при народженні. Так, у поточному році сума допомоги складає 41 280 грн.

Одноразова виплата становить 10320,00 гривень, в подальшому протягом 24 місяців – по 860 грн. щомісячно.

Допомога при усиновленні дитини призначається особам, які усиновили дитину після 1 січня 2009 року, у розмірі та в порядку, що встановлені для виплати допомоги при народженні першої дитини, на дату набрання законної сили рішенням про усиновлення.

Допомога при усиновленні дитини призначається і виплачується усиновлювачу органами праці та соціального захисту населення за місцем його реєстрації або за місцем фактичного проживання (за умови подання довідки про неодержання зазначеної допомоги за місцем реєстрації).

Допомога при усиновленні виплачується щомісяця за вибором усиновлювача, якому призначена допомога, Українським державним підприємством поштового зв’язку “Укрпошта” за місцем його проживання або через уповноважені банки, визначені в установленому законодавством порядку.

У разі зміни місця проживання одержувача допомоги, її виплата продовжується органом праці та соціального захисту населення за новим місцем проживання з дня (місяця) звернення, але не раніше, ніж з дня реєстрації.

Контроль за цільовим використанням допомоги при усиновленні дитини здійснюється службами у справах дітей.

Також, відповідно до статті 18-1 Закону України «Про відпустку», особі, яка усиновила дитину з числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, старше трьох років, надається одноразова оплачувана відпустка у зв’язку з усиновленням дитини тривалістю 56 календарних днів (70 календарних днів – при усиновленні двох і більше дітей) без урахування святкових і неробочих днів після набрання законної сили рішенням про усиновлення дитини. Якщо усиновлювачами є подружжя, на відпустку має право один із батьків (на їхній розсуд).

Особа, яка усиновила дитину, має право на відпустку у зв’язку з усиновленням дитини за умови, якщо заява про надання відпустки надійшла не пізніше трьох місяців із дня набрання законної сили рішенням про усиновлення дитини.

Якщо дитині, яка усиновлена, ще не виповнилося 3 роки, то один із батьків має право на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Крім того, відповідно до статті 19 Закону України «Про відпустки», жінці, яка працює і яка усиновила дитину, а також особі, що взяла дитину під опіку, піклування надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів.

Завідувач сектору з питань опіки та піклування служби у справах дітей Мангушської райдержадміністрації                                                         Т.Г.Ксензова