Соціальні послуги стають більш доступнішими для застрахованих осіб та потерпілих на виробництві Мангушського району

Дата: 20.12.2018 13:14

З 01 січня 2018 року відповідно до постанови правління Фонду соціального страхування України від 10.10.2017 № 50 «Про затвердження структури органів Фонду» виконання статутних завдань щодо ведення реєстрів страхувальників, застрахованих осіб та потерпілих Чистяківського міського відділення було передано до Мангушського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області.

Станом на 01 грудня 2018 року у відділенні на обліку перебуває 3588 страхувальників, у тому числі: 2450 фізичних осіб-підприємців та 1138 юридичних осіб.

У відділенні знаходиться на обліку всього 393 потерпілих на виробництві, в т.ч. вимушено переміщених осіб - 315, осіб з інвалідністю - 261 (1 групи - 6, 2 групи - 26, 3 групи - 229). Протягом 11 місяців поточного року здійснено страхових виплат на загальну суму 16 млн. 947 тис. грн., із них особам які знаходяться на постійному обліку 2 млн. 029 тис. грн.,  переміщеним особам 14 млн. 917 тис. грн.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України 27.12.2017 № 1053 «Про перерахування розміру страхових виплат потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності та членам їх сімей» у січні 2018 року Мангушським відділенням здійснено перерахунок (осучаснення) щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві (членам їх сімей), які знаходилися на обліку з 01.03.2008 по 01.03.2011 та мали право на виплату. У відділенні 316 особам було проведено перерахунок, збільшення відбулося на загальну суму 162 тис. 088 грн. (що становить збільшення майже на 19% в місяць, в середньому на 516 грн. на одного потерпілого).

З 01 березня 2018 року було проведено перерахунок щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві (членам їх сімей), на коефіцієнт зростання 1,2. Всього було перераховано виплати 370 особам, щомісячна сума збільшилась на 228 тис. 547 грн. (що становить майже 19,3% збільшення в місяць, в середньому на 618 грн. на одного потерпілого).

З 01 жовтня 2018 року почали діяти нові правила оформлення заяв-розрахунків для надання матеріального забезпечення застрахованим особам та окремих виплат потерпілим на виробництві, що істотно спростило подання страхувальниками до Фонду заявок на фінансування лікарняних листів та виплату коштів застрахованим особам.

За період роботи з 01.01.2018 р. по 30.11.2018 р. підприємствами, установами та організаціями до Мангушського відділення Фонду надано 504 заяви-розрахунку на фінансування матеріального забезпечення на загальну суму 2 млн. 897 тис. грн., у тому числі: по тимчасовій непрацездатності надано допомогу на суму 1 млн. 923 тис. грн. та по вагітності та пологах надано допомогу на суму на 971 тис. 626 грн. Допомогу на поховання надано у сумі   4 тис. 100 грн.

Забезпечення реабілітаційним лікуванням за кошти Фонду у 2018 році відбувається за реформованим механізмом. Це повністю адресна система, яка дозволила значно спростити та прискорити процедуру отримання лікування. Крім того, тепер пацієнти самостійно обирають санаторно-курортний заклад, у якому хочуть пройти відновне лікування. Протягом 11 місяців цього року до реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів направлені 20 застрахованих осіб на загальну суму 270 тис. 300 грн.

Також Фонд соціального страхування України здійснює фінансування 100% вартості курсу лікування потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та проживання їх супроводжуючих осіб у санаторно-курортних закладах за їх вибором. З метою підвищення ефективності соціальних послуг, що надаються за кошти ФССУ, з 2017 року санаторне-курортне лікування потерпілих на виробництві здійснюється за адресним механізмом. Зокрема, відповідно до нового порядку особи з інвалідністю мають право самостійного вибору санаторно-курортного закладу для проходження лікування. Протягом 11 місяців 2018 року санаторно-курортним лікуванням було забезпечено 16 осіб з інвалідністю та одна путівка для  супроводжуючої особи (загальна сума витрат складає 247 тис. 900 грн.).

На медичну професійну та соціальну реабілітацію потерпілих сплачено 124 особам на суму 931 тис. 735  грн. Технічними та іншими засобами реабілітації було забезпечено 6 потерпілих на суму 148 тис. 981 грн.

З метою профілактики нещасних випадків на виробництві з лютого 2018 року відновлені перевірки на підприємствах стану умов і безпеки праці та проведення профілактичної роботи з цих питань. З початку року страховим експертом з охорони праці проведено 10 перевірок на підприємствах району. Постійно ведеться роз’яснювальна робота з питань охорони праці, заходів по усуненню шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобіганню нещасних випадків на виробництві і профзахворюванням. Протягом 2018 р. нещасних випадків на виробництві на території Мангушського району не зареєстровано.

Мангушське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області