Мангушський район, Донецька область

Засідання районної комісії з питань поводження з відходами в Мангушському районі

Переглядів: 425

14 червня 2018 року перший заступник голови райдержадміністрації Дорогань В.І. провів засідання районної комісії з питань поводження з відходами в Мангушському районі. У нараді взяли участь голова Мангушської районної ради Топузов В.Г., керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, сільські, селищні голови, керівники комунальних підприємств.

На порядку денному стояло 2 питання:

1. Ліквідація несанкціонованих звалищ відходів на території сільських, селищних рад Мангушського району;
  2. Про попередження загоряння полігонів ТПВ в Мангушському районі.

По розгляду першого питання було обговорено наступне:

На теперішній час на території Бердянської, Покровської, Стародубівської, Комишуватської сільських рад існують великооб’ємні несанкціоновані сміттезвалища відходів. З них лише Покровська сільська рада фінансово спроможна в короткий термін здійснити ліквідацію звалищ за кошти фонду охорони навколишнього природного середовища сільської ради,  керуючись п. 74-1 Забезпечення екологічно безпечного збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, видалення, знешкодження і захоронення відходів та небезпечних хімічних речовин, у тому числі непридатних або заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин, твердого ракетного палива Постанови КМУ від 17 вересня 1996 р. № 1147 «Про затвердження переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів».

Також на засіданні прийнято рішення сільським, селищним головам провести інвентаризацію несанкціонованих і неконтрольованих сміттезвалищ відходів із урахуванням конкретної структури відходів, обсягів їх утворення і накопичення  на  територіях  сільських, селищних  рад.

По розгляду другого питання було обговорено наступне:

на виконання доручення облдержадміністрації від 16 травня 2018 року № 06/4038/0/1-18/0.1 до протоколу № 6 позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 04 травня 2018 року та для підготовки відповіді на лист департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації від 24 травня 2018 року № 06-2446 необхідно ознайомити під підпис суб’єктів господарювання незалежно від форм власності, які здійснюють діяльність, пов’язану з експлуатацією та утриманням полігонів ТПВ на підпорядкованій території з вимогами викладеними у:

• розділі VIII «Пожежна безпека»  Правил  експлуатації  об’єктів поводження  з  побутовими  відходами,  затвердженими наказом Міністерства  регіонального  розвитку,  будівництва  та  житлово-комунального  господарства  України  від 04.05.2012 № 196 (із змінами);
  • розділі VII «Пожежна безпека» Правил експлуатації полігонів побутових відходів затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 01.12.2010 № 435 (із змінами).

Керівники комунальних підприємств на балансі яких знаходяться полігони ТПВ та голови селищних рад повідомили, що по ознайомленні нададуть пояснення щодо виконання розділів «Пожежна безпека».