У 2018 році укладено понад 200 ЕСКО-контрактів, що у 10 разів більше, ніж у 2016 році

Дата: 11.01.2019 12:59

2018 рік став проривним для розвитку енергосервісу (ЕСКО) в Україні. Так, тільки за рік укладено 210 ЕСКО-договорів на суму контрактів 218 млн грн, що у 10 разів більше, ніж у 2016 році. Проекти реалізуються у 12 областях України.

За попередніми розрахунками, реалізація зазначених ЕСКО-проектів дозволить отримати у середньому від 20% до 70% економії енергоресурсів.

Окрім цього, незважаючи на період новорічно-різдвяних свят, у перший тиждень 2019 р. вже укладено 9 договорів на суму 14 млн грн у м. Києві.

Такий стрімкий розвиток енергосервісу відбувся завдяки удосконаленій законодавчій базі у 2017 році.

«Зокрема, ЕСКО-закупівлі почали проходити саме у системі електронних публічних закупівель «PROZORRO». Також дали можливість проведення одного тендеру на «пул» об’єктів та збільшили максимальний строк договору від 10 до 15 років», - пояснив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

У 2018 р. запроваджено поглиблене ЕСКО-партнерство, в рамках якого частину енергоефективних заходів виконує замовник енергосервісу, а решту – ЕСКО-інвестор. При цьому економія розподіляється відповідно до глибини енергоефективних рішень запропонованих сторонами.

На сьогодні 5 пілотних міст – Одеса, Ніжин, Славутич, Бородянка і Саврань  -  вже оголосили 9 ЕСКО-тендерів за такою моделлю поглибленого партнерства.

Окрім бюджетних установ, ЕСКО-механізм став затребуваним для об’єктів державної форми власності. Вже укладено перші в Україні 4 енергосервісні договори на модернізацію насосних станцій Держводагентства. За попередніми оцінками, реалізація цих проектів дозволить зекономити до 310 тис. грн бюджетних коштів під час дії договорів, а після їх завершення – більше 3 млн грн у рік.