Мангушський район, Донецька область

На шляху до професійного майбутнього

Переглядів: 119

З метою допомоги молоді зорієнтуватись в професійній сфері фахівцями Мангушського  РЦЗ з початку року було проведено 9 заходів з учнями  7 навчальних закладів району, де  були присутні  368 осіб.

21 травня в Стародубівській загальноосвітній школі фахівцями районного центру зайнятості  було проведено профорієнтаційний урок для учнів 8-11 класів. В заході прийняли участь 19 старшокласників.

Фахівці центру зайнятості  проінформували  присутніх про особливості регіонального ринку праці, про послуги, які надає центр зайнятості випускникам шкіл. Зазначили, що сьогодні найбільш затребувані професії на ринку праці району: трактористи, слюсарі, лікарі, вчителі, продавці. Відзначили, що однією із головних причин молодіжного безробіття є необґрунтований, а ще частіше, і помилковий вибір професії. Учням були запропоновані вправи з елементами тренінгу, направлені на професійну спрямованість, які визвали у дітей багато позитивних емоцій. Фахівці районного центру зайнятості були вражені відповідальним ставленням випускників до вибору професії, їх обізнаністю, ерудицією, сміливими мріями про  те, щоб в майбутньому стати льотчиками, моряками, поліцейськими, архітекторами, юристами, підприємцями, лікарями, стоматологами, будівельниками, кухарями та ін.

А щоб школярі реально оцінили свої можливості, визначили професійну придатність і з урахуванням цих даних обрали майбутній фах, було проведено тестування учнів профконсультантом  Інною Курпе. Уважно ознайомившись з результатами тестування, учні пообіцяли передати батькам рекомендації фахівців  районного центру зайнятості.

Діти були дуже вдячні за отримані  уроки, а фахівці центру зайнятості, в свою чергу, були задоволені проведеною роботою, яка стала для них джерелом натхнення та впевненості в необхідності подальшого проведення профорієнтаційної роботи серед учнівської молоді.