A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Мангушська Районна Державна Адміністрація
Донецька область, Мангушський район

У Краматорську розпочався дводенний форум «Ефективне місцеве самоврядування як запорука демократичної та правової держави»

Дата: 25.10.2018 12:00
Кількість переглядів: 225

Сьогодні, 25 жовтня, у Краматорську розпочався масштабний дводенний форум «Ефективне місцеве самоврядування як запорука демократичної та правової держави».

 

Захід організовано Донецькою та Луганською облдержадміністраціями, Комітетом Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України за підтримки Ради Європи. 

У форумі беруть участь народні депутати України – члени Комітету, голови профільних підкомітетів, представники центральних органів виконавчої влади, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування України, представники всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, експертного та наукового середовища, міжнародні партнери. 
         В рамках заходу планується обговорити стан розвитку місцевого самоврядування та актуальні питання законодавчого регулювання у зазначеній сфері, стратегічне планування як інструмент нової регіональної політики, вирішення питань ВПО, розвитку суспільного мовлення та мовлення громад, інструменти безпеки в громадах, а також ознайомитися з європейським досвідом та стандартами у відповідних сферах. 

Заступник голови Ради Європи в Україні Олена Литвиненко та перший заступник голови Донецької ОДА Євген Вілінський  урочисто відкрили захід та привітали учасників форуму. Олена Литвиненко у своїй промові подякувала організаторам форуму та висловила сподівання, що сьогоднішня дискусія буде цікавою та результативною. 

«Для Ради Європи є надзвичайно важливим підтримати цей форум. Це вже третій поспіль форум, і проведення таких заходів вже стало гарною традицією. Сподіваюсь, що така співпраця продовжиться і надалі», - наголосила Олена Литвиненко. 

Вона також розповіла, що організатори взяли за основу реформу децентралізації, бо вона є вкрай важливою для України сьогодні – це комплексна, всеохоплююча реформа, яка стосується всіх сфер життєдіяльності. 

«Сьогодні перед нами стоять надзвичайні виклики. Я думаю, що жодна країна не проводила таку глобальну реформу в такий короткий термін, ще й в умовах війни. Тому ми сьогодні будемо говорити про проблеми, які є на Донбасі, ми повинні сьогодні обговорити питання освіти та спроможності місцевих громад», - наголосив перший заступник голови ДонОДА. 

Він також зазначив, що вчора у Донецькій ОДА відбулась зустріч з представниками Ради Європи на якій говорили про координацію надання міжнародної допомоги. Проблема полягає в тому, що є велика кількість проектів, які зосереджені в певних громадах, а деякі ОТГ залишаються неохопленими. 

«Вірю в те, що саме сьогодні ми зможемо обговорити всі ці проблемні питання та знайти правильні рішення», - наголосив Євген Вілінський.« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора