Мангушський район, Донецька область

Київ, Одещина та Миколаївщина – лідери у реалізації ЕСКО-проектів у бюджетних установах

Переглядів: 118

Географія ЕСКО в Україні швидко розширюється. Після запровадження у 2017 р. законодавчих змін, розроблених спільно з Держенергоефективності, у регіонах країни вже укладено 184 ЕСКО-договори на суму близько 200 млн гривень.

До трійки регіонів-лідерів за кількістю впроваджених ЕСКО-проектів увійшли:

• м. Київ (64 підписаних договорів);

• Одеська область (31 контракт);

• Миколаївська область (26 контрактів).

Найпоширенішими заходами з енергоефективності, які реалізують інвестори, є встановлення ІТП та модернізація систем опалення у бюджетних закладах.

Деякі інвестори вже заявляють про початок повернення інвестицій за ЕСКО-договорами.

Більше того, на сьогодні на Одещині оголошено перший в Україні ЕСКО-тендер за моделлю поглибленого партнерства, в рамках якого замовник співфінансує комплексні енергоефективні заходи на ЕСКО-об’єкті та залишає більшу частину економії, а саме – більше 70%, на свою користь.

Водночас, меншу активність в енергосервісі проявляють Черкаська (4 договори) та Вінницька область (2 договори).

На жаль, деякі регіони досі не оголосили жодного ЕСКО-тендеру:

• Волинська область,

• Закарпатська область,

• Запорізька область,

• Дніпропетровська область,

• Житомирська область,

• Луганська область,

• Тернопільська область.

«Закликаю місцеву владу активно використовувати можливості підвищення енергоефективності шкіл, дитсадків, лікарень та інших установ за рахунок ЕСКО та впроваджувати необхідні для цього енергосервісні проекти!», - прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.