Мангушський район, Донецька область

Інформаційно-роз’яснювальна робота щодо дотримання законодавства про працю

Переглядів: 165

29 жовтня 2018 року  на виконання протокольного доручення засідання міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення  реалізації рішень, спрямованих на підвищення  рівня оплати праці та дотримання норм законодавства  в частині мінімальної заробітної плати на території Донецької області, районної міжвідомчою робочою групою здійснено  комісійне обстеження фізичних осіб-підприємців з виходом на фактичне місце здійснення діяльності на території Мангушського району, а саме в смт. Мангуш, с. Урзуф, с. Юр’ївка.

Метою даного заходу було проведення інформаційно-розяснювальної роботи з роботодавцями та працівниками про дотримання норм законодавства про працю та недопущення  виплати заробітної плати у «конвертах».

Недоліки тіньової заробітної плати, як і тіньової зайнятості не тільки в тому, що бюджет недоотримує кошти, використання найманої праці без оформлення трудових відносин містить в собі багато негативних моментів, і перш за все це втрата страхового стажу для призначення пенсії.

За результатами проведеного обстеження було охоплено 14 фізичних осіб-підприємців яким надані роз’яснення щодо детінізації ринку праці – недопустимості відсутності оформлення трудових відносин із найманими працівниками.