Мангушський район, Донецька область

Уряд затвердив Порядок виплати допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях.

Переглядів: 88

Кабмін постановою від 13.03.2019 р. № 250 затвердив Порядок виплати допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім`ях.

Цей Порядок визначає умови призначення і виплати допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях, які звернуться за наданням допомоги у період з  квітня по червень 2019р. включно.

Допомога призначається і виплачується громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають в Україні.

Призначення і виплата допомоги здійснюється  за зареєстрованим місцем проживання або місцем фактичного проживання особи, яка претендує на призначення допомоги.

Допомога за місцем фактичного проживання призначається за умови неотримання зазначеної допомоги за зареєстрованим місцем проживання заявника.

Допомога надається одному з батьків дитини, які постійно проживають разом з дитиною.

Документи, необхідні для призначення допомоги, подаються заявником особисто.

Для призначення допомоги особа має подати органу соцзахисту населення за зареєстрованим місцем проживання або місцем фактичного проживання такі документи:

• заяву;

• документ, що посвідчує особу;

• посвідчення батьків багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу) та посвідчення дитини з багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу);

• свідоцтв про народження всіх дітей (з пред’явленням оригіналів);

• рахунок отримувача допомоги, відкритий в банківській установі.

Допомога призначається на третю і кожну наступну дитину з місяця, в якому було подано заяву з усіма необхідними документами, та виплачується щомісяця по місяць досягнення дитиною 6-річного віку включно.

У разі коли в сім’ї одночасно народилося двоє і більше дітей, внаслідок чого сім’я набула статусу багатодітної, виплата допомоги здійснюється на кожну таку дитину.

Допомога призначається  у розмірі 1700 гривень.

Виплата допомоги припиняється у разі:

• позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;

• відмови отримувача допомоги від виховання дитини;

• нецільового використання коштів і незабезпечення створення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;

• відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;

• тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання;

• перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду;

• втрати статусу багатодітної сім’ї;

• смерті дитини;

• смерті отримувача допомоги.

Ця постанова наберає чинності з дня її опублікування та застосовується з 1 квітня 2019 року.