Мангушський район, Донецька область

Німеччина – стратегічний партнер України у впровадженні реформ у сфері енергоефективності та «чистій» енергетиці

Переглядів: 67

Здобутки та плани співпраці України та Німеччини у сфері енергоефективності та «чистій» енергетиці – серед важливих питань Десятого засідання Українсько-німецької групи високого рівня з економічного співробітництва, що відбулося 28 листопада у м. Берлін (Німеччина).

«Уряд Німеччини через проекти Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) надає значну підтримку та допомогу Україні у розвитку «чистої» енергетики та енергоефективності у різних секторах економіки», - повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Сергій Савчук зауважив: «Спільно з GIZ ми працюємо над імплементацією ключової 27-ої Директиви ЄС щодо енергоефективності, а саме – стосовно законодавчого врегулювання впровадження енергоаудиту та систем енергоменеджменту, а також підвищення енергоефективності будівель органів влади».

Крім цього, об’єднавши зусилля Держенергоефективності, Проекту GIZ «Створення енергетичних агентств в Україні», Всеукраїнської агенції сталого розвитку та інвестицій, Українсько-данського енергетичного агентства, розроблено та запроваджено Інтерактивну карту «UA MAP» (http://uamap.org.ua), де для інвесторів опубліковано понад 100 потенційних перспективних «зелених» проектів на суму більше 4 млрд євро.

Також серед важливих спільних напрямів роботи:

• підвищення енергоефективності у муніципалітетах;

• стимулювання промислових підприємств до енергоефективності;

• розвиток сфери енергетичної утилізації сміття.

Водночас, за останні 4 роки Україна доклала максимум зусиль для активізації розвитку відновлюваної енергетики. У результаті «зелена» енергетика акумулювала більше 1,4 млрд євро інвестицій. Це суттєвий вн