Мангушський район, Донецька область

Співпраця з роботодавцями щодо компенсації єдиного соціального внеску

Переглядів: 96

В наш напружений, з економічної та політичної точки зору, час нові робочі місця – фундамент розвитку економіки  країни. Чим більше робочих місць може запропонувати економіка, тим вище соціальна згуртованість суспільства і почуття захищеності кожного його члена.

Сьогодні, вирішення питання зайнятості населення неможливе без налагодження взаємовигідних партнерських відносин служби зайнятості з роботодавцями. Тож, суттєвою підтримкою з боку центру зайнятості у напрямку збільшення кількості робочих місць для працевлаштування безробітних є компенсація фактичних витрат роботодавцям на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування осіб, яким надано статус безробітного, на нові робочі місця.

Отримання права на компенсацію єдиного соціального внеску для роботодавця - це фінансова зацікавленість у створенні нового робочого місця, а для шукачів роботи – реальна можливість працевлаштування.

Участь роботодавців у програмах створення робочих місць за умови компенсації роботодавцю єдиного соціального внеску дозволяє щороку працевлаштовувати десятки безробітних.

Найбільш активною та мобільною категорією роботодавців, що охоче залучається до будь-яких нововведень та співпраці з центром зайнятості є фізичні особи - підприємці.  Із загальної кількості роботодавців нашого району, що в минулому році створили нові робочі місця та виявили бажання отримати компенсацію єдиного внеску більшість складають фізичні особи – підприємці, а саме ФОП Закружний Д.Д., ФОП Закружна Т.І., ФОП Ярьоменко Г.Г., ФОП Ющенко О.О., ФОП Глушич В.В та ін..

Упродовж 2017 року Мангушським районним центром зайнятості прийнято рішення про компенсацію фактичних витрат роботодавцям на сплату єдиного соціального внеску за працевлаштування 39 безробітних на новостворені робочі місця. Із них переважна більшість працевлаштована до фізичних осіб – підприємців.

Особлива увага приділялась працевлаштуванню осіб, які потребуються додаткових соціальних гарантій.

З початку 2018 року вже 21 безробітна особа отримала роботу за направленням центру зайнятості, за яких здійснюється компенсація роботодавцям єдиного внеску. За 8 місяців 2018 року роботодавці отримали компенсацію на суму 120 тис. грн..

Роботодавці переконалися в перевагах співпраці зі службою зайнятості . По-перше, це можливість економії фонду заробітної плати, по-друге, надання гарантованого робочого місця працівнику протягом 2 років, тобто плинність кадрів знижується, що дає змогу більш  продуктивно працювати.

Отже, багаторічний досвід роботи свідчить, що співпраця з роботодавцями більш ефективна, якщо вона будується на основі врахування інтересів роботодавця, насамперед, економічних.