Забезпечення заходами реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу

Дата: 19.04.2019 10:30

Управління соціального захисту населення інформує, що  Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 27.03.2019  р. № 309 «Про затвердження Порядку використання  у 2019 році коштів, передбачених у  державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з  інвалідністю  внаслідок церебрального паралічу», яким  запроваджується новий механізм забезпечення заходами реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого  церебрального паралічу за принципом «гроші  ходять за дитиною», що дозволить забезпечити адресність, прозорість та  підвищити якість надання реабілітаційних послуг.

Відтепер бюджетні  кошти спрямовуються на  відшкодування вартості реабілітаційних заходів для дітей закладам охорони здоров`я будь-якої форми власності та  організаційно-правової форми  або їх відокремленим  підрозділам, що  забезпечують медичне  обслуговування населення на основі  відповідної ліцензії та  професійної діяльності медичних (фармацевтичних)  працівників, а також  реабілітаційним установам,  підприємствам, закладам, у тому числі їх  відділенням, структурним підрозділам незалежно від форми власності, які мають  ліцензію на  провадження господарської діяльності з  медичної практики.

Для забезпечення дитини реабілітаційними заходами один із батьків дитини чи її законний представник подає до управління соціального захисту заяву про  направлення дитини до реабілітаційної  установи у довільній формі із  зазначенням інформації про вибрану  реабілітаційну установу разом з копіями:

паспорта громадянина України та/або  свідоцтва про  народження, та/або іншого документа, що  посвідчує  особу дитини;

індивідуальної програми реабілітації, що  видана  лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу;

виписки з медичної карти амбулаторного (стаціонарного ) хворого (форма № 027/0)

Вартість реабілітаційних  заходів для кожної дитини визначається реабілітаційною установою відповідно до  індивідуальної програми реабілітації, в якій зазначаються обсяг і  строки проведення таких заходів

Гранична вартість реабілітаційних заходів не  перевищує для однієї дитини, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за  більшістю основних категорій життєдіяльності має  обмеження І та ІІ ступеня -16тис. гривень, ІІІ ступеня – 25 тис. гривень

Гранична вартість реабілітаційних заходів для однієї дитини-сироти  та  дитини,  позбавленої батьківського піклування, яка  відповідно до  індивідуальної програми реабілітації за  більшістю основних категорій  життєдіяльності має обмеження І, ІІ, ІІІ  ступеня,  збільшується на 50 відсотків для  кожного ступеня.

Вартість  витрат реабілітаційної установи за здійснені  для дитини реабілітаційні заходи становить не менше 30 % граничної вартості реабілітаційних заходів для однієї дитини.

Реабілітаційні заходи можуть надаватися як у  стаціонарі, так і амбулаторно.

Реабілітаційні заходи в межах їх  граничної вартості можуть  бути надані одній дитині декілька разів протягом бюджетного року.