Мангушська Районна Державна Адміністрація

Донецька область, Мангушський район

ЛІТНІ КАНІКУЛИ – ПРИНАДИ Й НЕБЕЗПЕКИ

Дата: 16.05.2018 09:49
Кількість переглядів: 390

Служба у справах дітей Мангушської райдержадміністрації інформує:

ЛІТНІ КАНІКУЛИ – ПРИНАДИ Й НЕБЕЗПЕКИ

Літо – найулюбленіша пора дітей , однак особливо підступна. Причина – зростання дитячого травматизму саме у цей період. На жаль, літні канікули не проходять без прикрих випадків (пожежі, утоплення, отруєння тощо), що виникають з вини дітей. Легковажне поводження з вогнем, водою, газом, незнання правил безпечної поведінки – першопричини сумних і трагічних наслідків. Немає таких батьків, котрі не хвилювалися б за своїх дітей. Однак статистика свідчить, що саме влітку діти ,зазвичай, належать самі собі, впильнувати за ними важко. Тим паче число дитячого травматизму і навіть смертності під час літніх канікул змушує дорослих бути насторожі. 

Небезпечна вода

Щоб уникнути трагедії на воді, варто подумати про безпеку – правильний вибір та обладнання місць для купання, суворе дотримання поведінки під час купання і катання на плавзасобах, постійний контроль дорослих за дітьми у воді. Безпечніше відпочивати на воді у світлу пору доби. Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду. Не варто купатися в незнайомих місцях, уникати води зі швидкою течією, не плавати наодинці, якщо не впевнений у своїх силах. Море також може бути підступним. Не намагайтеся плисти проти хвиль, слід бути обережними біля водорізів.

Під час катання дітей у човні обов’язково має бути дорослий, який уміє управляти судном, добре плавати, знати прийоми надання невідкладної допомоги постраждалим на воді.

Вимикайте мобільник у грозу!

Негода і блискавка, що не є рідкістю влітку, також несуть чималу загрозу.  Якщо вас застала гроза на відкритій місцевості, не можна ховатися під високі дерева, особливо поодинокі. Що цікаво, найбільш небезпечними є дуб, тополя, ялина та сосна. Дуже рідко, стверджують фахівці, блискавка влучає у вербу і клен, а найменш вірогідна її атака на кущі. Вимикайте мобільний, бо його сигнал здатний притягувати розряд! Якщо вас двоє, троє чи більше, не скупчуйтеся в одному укритті, ховайтеся поодинці, оскільки розряд передається через дотик. Також слід позбутися усіх металевих предметів, що є на вас.

Якщо гроза застала вас у човні, слід вибратися на берег, а коли це зробити неможливо, варто сидіти нерухомо, витягнувши з води весла.

Якщо перебуваєте у приміщенні, негайно позачиняйте усі вікна і відійдіть подалі від них. Тримайтеся на відстані від електроприладів, труб, будь-яких металевих предметів. Не користуйтеся водогоном, окрім того, не можна митися під душем.

Пустощі з вогнем та вибухонебезпечними предметами.

Лише декількох хвилин перебування поза увагою дорослих вистачає дитині, аби наробити біди. Щоб не трапилася пожежа, не можна користуватися відкритим джерелом вогню . Не слід користуватися і  несправними побутовими електроприладами, а також намагатися самостійно їх полагодити. Батькам потрібно розповідати дітям про шкоду вогню та пояснювати, як діяти, якщо трапилася пожежа.

Також  батьки повинні постійно розповідати дітям про можливі трагічні наслідки від контакту з незнайомими предметами, які можуть бути вибухонебезпечними. Виявивши вибухонебезпечний предмет, потрібно сповістити про це працівників місцевого самоврядування, міліції тощо. До жодних самостійних дій вдаватися не можна!

Обережно: дорога! 

Аналіз ДТП свідчить, що їх основною причиною є неуважність, недисциплінованість, невміння дітей врахувати особливості навколишніх умов. Вони влаштовують ігри на проїзній частині або поблизу неї, переходять на протилежну сторону дороги посередині вулиці, не переконавшись у повній безпеці, перебігають дорогу перед транспортом, що наближається. А це часто призводить до біди. Батькам варто нагадувати дітям основні правила переходу вулиць і доріг, застерігати їх від ігор поблизу проїзної частини. Не зайве нагадати своїй дитині елементарні правила безпеки: не можна виходити на проїзну частину з-поза якоїсь перешкоди, а вийшовши з громадського транспорту, можна рушати через дорогу лише після того, як автобус від’їде від зупинки і не закриватиме поле зору.

Отруєння дітей.

З настанням літнього періоду виникає небезпека гострих кишкових інфекцій, частішають випадки їх спалахів та харчових отруєнь, пов’язаних із вживанням забруднених продуктів харчування та питної води. Щоб запобігти отруєнню, потрібно пам’ятати:

- не купувати продукти харчування на стихійних ринках;

- не використовувати воду для пиття з незнайомих джерел водопостачання;

- не вживати продукти з  протермінованою придатністю для вживання;

- не споживати незнайомі гриби, ягоди інші рослини;

- при споживанні овочів, фруктів та ягід їх необхідно добре промити водою, при споживанні дітьми – обдати окропом;

- перед вживанням їжі та після відвідування туалетів обов’язково мити руки з милом.

Небезпека підстерігає дітей на кожному кроці, а відтак вони завжди повинні бути насторожі, зокрема :

- не сідати до незнайомих у автомобіль;

- спитати дозволу у батьків чи вихователів, якщо незнайомі запрошують до себе послухати музику чи подивитися фільм;

- не розмовляти на вулиці з п’яними людьми, оскільки їхні вчинки   можуть бути непередбачуваними;

- при переслідуванні незнайомців  слід зайти в найближчий магазин чи іншу установу і попросити у працівників допомоги.

На запитання «Як уникнути травматизму?» складно дати однозначну відповідь, адже в цієї проблеми багато складових факторів. Так, посилена увага потрібна від професіоналів, серед них і від вихователів, рятувальників тощо. Проте найбільша увага, найбільший контроль за дітьми повинен бути збоку батьків. Саме батьки повинні давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти у тій чи іншій ситуації. Але й будь-хто з дорослих, що перебуває поруч із дітьми, не має права залишатися байдужим споглядальником дитячих вчинків, поводження, що можуть призвести до трагічних наслідків. Не так уже й складно, доброю порадою, а якщо треба – і суворим окриком, запобігти небезпечному бешкетуванню і тим самим вберегти дитину від травм, а то й від гіршого. Виявивши увагу і співчуття, ви можете врятувати чиєсь життя. Адже слушно говорять: чужих дітей не буває.

Службою у справах дітей Мангушської райдержадміністрації розроблена пам”ятка для батьків з питання попередження нещасних випадків з дітьми із зазначенням необхідної інформації з даного питання. Вищезазначені пам”ятки розповсюдженні по сільським та селищним радам, загальноосвітнім школам району.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора