Донецька область, Першотравневий район

Контроль за умовами утримання, навчання та вихованням дітей, які виховуються у прийомних сім”ях, під опікою/піклуванням на території Покрівської сільської ради

Дата: 16.05.2018 09:47

Служба у справах дітей Мангушської райдержадміністрації інформує:

З метою здійснення контролю за умовами утримання, навчання та виховання дітей, які виховуються в сімейних формах, служба у справах дітей Мангушської райдержадміністрації 15 травня 2018 року здійснила планову перевірку умов проживання  дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на території Покрівської сільської ради.

Було відвідано 17 дітей ( з них 9 виховуються в 5 прийомних сімей, 8 дітей виховуються під опікою/піклуванням).

У результаті відвідування прийомних сімей та сімей опікунів/піклувальників слід виділити наступне: умови проживання дітей відповідають санітарно-гігієнічним та матеріально-побутовим вимогам. Для життя і розвитку дітей створені належні умови. Діти мають все необхідне для життя, навчання та виховання. Кімнати обставлені сучасними меблями. Діти забезпечені окремими ліжками, місцем для занять, відпочинку, місцем для зберігання особистих речей, є необхідна художня та наукова література для навчання, книжки, шкільне приладдя. Також в достатній кількості забезпечені сезонним одягом, взуттям, предметами особистої гігієни.

Щодо релігійної орієнтації родини мають сучасні представлення, дітям надана повна свобода і право вибору віросповідання. Ніякого тиску з боку прийомних батьків, опікунів/піклувальників не спостерігається.

В сім`ях переважає емоційно-позитивний психологічний клімат. Відносини між дітьми та прийомними батьками, опікунами/піклувальниками дружелюбні, базуються на основі взаємоповаги та взаєморозуміння. В родинах панує тепла, родинна атмосфера, доброзичливе та турботливе ставлення до дітей. Діти товариські, добре йдуть на контакт із дорослими, адекватно реагують на зауваження та рекомендації дорослих.

Прийомні батьки, опікуни/піклувальники приділяють належну увагу здоров”ю дітей, підтримують контакти з дільничним лікарем. Захворювань, викликаних несприятливими соціально-побутовими умовами у сім’ях, протягом часу перебування дітей у родині не виявлено.

За результатами відвідування складені відповідні акти обстеження житлово-побутових умов проживання дітей, які долучені до їх особових справ. Порушень прав дітей не виявлено. Умови утримання, навчання та виховання дітей відповідають нормі.