Мангушський район, Донецька область

Співпраця з роботодавцями щодо компенсації єдиного соціального внеску

Переглядів: 125

Безробіття — головний біль нашої держави. І це не порожні слова і не передвиборче гасло. Хоч-не-хоч, а боротися з безробіттям доводиться.

Одним з шляхів подолання безробіття є створення нових робочих місць Чим більше робочих місць може запропонувати економіка, тим вище соціальна згуртованість суспільства і почуття захищеності кожного його члена.

Сьогодні, вирішення питання зайнятості населення неможливе без налагодження взаємовигідних партнерських відносин служби зайнятості з роботодавцями. Тож, суттєвою підтримкою з боку центру зайнятості у напрямку збільшення кількості робочих місць для працевлаштування безробітних є компенсація фактичних витрат роботодавцям на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування осіб, яким надано статус безробітного, на нові робочі місця.

Упродовж 2018 року  Мангушським районним центром зайнятості прийнято рішення про компенсацію фактичних витрат роботодавцям на сплату єдиного соціального внеску за працевлаштування 51 безробітного на новостворені робочі місця, у тому числі 9 осіб, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці. Компенсація здійснювалась за створення нових робочих місць в таких пріоритетних видах економічної діяльності: вирощування зернових культур і насіння олійних культур,  виробництво продуктів борошномельно-круп'яної промисловості,  виробництво хліба та хлібобулочних виробів,  спеціалізовані будівельні роботи, збирання безпечних відходів та ін.  Витрати Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття склали 191,4 тис. грн.  Ефективною була співпраця  з ТОВ «Сатурн», ТОВ КП «БП Компані», ТОВ «Карпос»,  ФОП Глушич В.В., ФОП Мікуцькі К.О., ФОП Музикант О.І.  ФОП Ярьоменко Г.Г. та ін.

Роботодавці переконалися в перевагах співпраці зі службою зайнятості . По-перше, це можливість економії фонду заробітної плати, по-друге, надання гарантованого робочого місця працівнику протягом 2 років, тобто плинність кадрів знижується, що дає змогу більш  продуктивно працювати.

Робота в  напрямку надання компенсації єдиного соціального внеску   ще триває - на розгляді  7 заяв роботодавців, які створили  в січні - листопаді  ще 7 нових робочих місць.

На заваді  ще кращих результатів  постає з одного боку, відсутність відповідного кадрового потенціалу, з іншого – якість вільних робочих місць і все ще значні масштаби «тіньової» зайнятості.

Напередодні 21 грудня-Дня створення Державної служби зайнятості , ми дякуємо роботодавцям за плідну співпрацю  та сподіваємось , що створюючи робочі місця в подальшому вони будуть сприяти легальній зайнятості та зниженню економічної напруженості в районі.