Донецька область, Першотравневий район

Малий та середній бізнес

Створення сприятливого середовища для розвитку підприємництва, стимулювання ділової ініціативи, зміцнення позицій малого та середнього бізнесу є одним із пріоритетних завдань роботи  райдержадміністрації.

Малий та середній бізнес займають важливе місце в соціально-економічному розвитку не лише певної адміністративно-територіальної одиниці, а й держави в цілому. Перевагою малого та середнього бізнесу є мобільність, швидка адаптація, використання інновацій та новітніх технологій, що надає певні переваги в умовах ринкової економіки. Малий та середній бізнес забезпечує насичення ринку товарами та послугами, мобільно реагує на його кон’юнктуру, сприяє позитивним економічним та соціальним тенденціям в розвитку району.

Реалізація державної політики в сфері малого і середнього бізнесу в районі спрямована на зменшення втручання у діяльність суб’єктів господарювання, надання інформаційної та фінансової підтримки особам, що бажають розпочати власну справу.

У районі реалізується Програма розвитку малого і середнього підприємництва у Мангушському районі на 2017-2018 роки, затверджена рішенням Мангушської районної ради  від 24.02.2017 №7/18-232 (із змінами).

За даними Мангуської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області станом на 01.01.2018 року в районі діє 992 суб’єкта підприємництва, у т.ч.: 2 середніх підприємства, 231 мале підприємство, підприємницьку діяльність ведуть 759 фізичних осіб - підприємців.

На виконання закону України «Про адміністративні послуги» 02.12.2013 року при райдержадміністрації було створено Центр надання адміністративних послуг, через який суб’єкти господарювання отримують 53 адміністративні послуги.

Проводиться робота з передачі вільних приміщень комунальної форми власності для потреб суб’єктів господарювання. Передано в оренду суб’єктам підприємництва 10 приміщень загальною площею 972,5 кв. м., а 13 приміщень загальною площею 4236,6 кв. м. залишаються вільними і пропонуються для оренди (продажу).

За даними Мангуської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області у 2017 році частка надходжень від суб’єктів малого і середнього підприємництва до бюджетів всіх рівнів склала 37,0%. Питома вага надходжень від діяльності суб’єктів малого підприємництва у доходній частині місцевих бюджетів склала 23,6%.

Інформація

про об’єкти комунальної власності (приміщення, земельні ділянки), які можуть бути продані або надані в оренду суб’єктам малого та середнього підприємництва

по Мангушському району