Донецька область, Першотравневий район

Будівництво погребу в власному дворі без подання повідомлення відповідному органу державного архітектурно-будівельного контролю про початок виконання зазначених робіт є адміністративним правопорушенням та карається штрафом.

Відповідне положення міститься у постанові КАС ВС від 7 листопада 2019 року № 806/5238/15.

Відмовляючи у задоволенні позову особи до обласного управління Державної архітектурно-будівельної інспекції, головного інспектора будівельного нагляду та начальника управління ДАБІ про визнання протиправними дій, скасування припису та постанови про адміністративне правопорушення, суд першої інстанції, з рішенням якого погодився і суд апеляційної інстанції, виходив із того, що позивач здійснював будівельні роботи (будівництво погребу) без повідомлення про початок виконання зазначених робіт, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 96 КУпАП, відповідно до якої і був правомірно притягнутий до адміністративної відповідальності у вигляді мінімального штрафу, передбаченого санкцією вказаної норми.

Позивач звернувся до Верховного Суду з касаційною скаргою, в який він зазначав, що будівництво погребу та входу до погребу здійснюється на власний розсуд забудовника без отримання жодних дозволів, оскільки відповідно до наказу Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики № 127 такі роботи охоплюються переліком будівельних об`єктів, будівництво яких здійснюється без отримання дозволів на будівництво чи повідомлень про початок будівельних робіт та які не вважаються самочинним будівництвом.