Донецька область, Першотравневий район

1. За новим загальним правилом періодична повірка, обслуговування та ремонт ЗВТ здійснюється за рахунок власників таких вузлів обліку, але існують певні винятки.

Відповідне роз'яснення 13 листопада надала Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Відносини, що виникають в процесі провадження метрологічної діяльності, регулюються Законом «Про метрологію та метрологічну діяльність».

Відповідно до ч. 1 ст. 17 Закону законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці та повірці після ремонту.

Перелік категорій законодавчо регульованих ЗВТ, що підлягають періодичній повірці, затверджено постановою Кабінету Міністрів від 4 червня 2015 № 374 .

До Переліку, зокрема, належать:

- лічильники води (пункт 38);

- лічильники активної (класи точності 0,01-2,0) та реактивної (класи точності 0,01-3,0) електроенергії (пункт 39);

- лічильники газу та пристрої перетворення об'єму (використовуються для проведення розрахунків за поставлений та/або спожитий природний газ) (пункт 41);

- теплолічильники та теплообчислювачі (пункт 72).

При цьому повинні дотримуватись міжповірочні інтервали законодавчо регульованих ЗВТ, що перебувають в експлуатації, затверджені наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 13.10.2016 № 1747, зареєстрованим у Мін'юсті 01.11.2016 за № 1417/29547.

Так, відповідно до затверджених міжповірочних інтервалів:

- для лічильників води та теплолічильників установлено міжповірочний інтервал 4 роки;

- для лічильників газу та пристроїв перетворення об'єму (використовуються для проведення розрахунків за поставлений та/або спожитий природний газ) класу 1,0 установлено міжповірочний інтервал 2 роки; класу 1,5 - 8 років;

- для лічильників активної електроенергії електромеханічних однофазних (класи точності 0,5-2,0 і А, В) установлено міжповірочний інтервал 8 (16) років;

- лічильників активної та реактивної електроенергії статичних однофазних (класи точності 0,2S-3,0 і А, В, С) - 6 (16) років;

- лічильників активної та реактивної електроенергії електромеханічних трифазних (класи точності 0,5-,0 і А, В) - 4 (10) років;

- лічильників активної та реактивної електроенергії статичних трифазних (класи точності 0,2S-3,0 і А, В, С) - 6 (10) років;

- лічильників активної та реактивної електроенергії (класи точності 0,01-0,1) - 1 рік.

1. Набрав чинності Закон № 250-IX "Про внесення змін до Закону України "Про місцеві вибори" щодо врегулювання процедури ухвалення рішення партії про участь її місцевих організацій у відповідних місцевих виборах".

У Законі "Про місцеві вибори" законодавчо врегульовано процедуру ухвалення рішення партії про участь її місцевих організацій у відповідних місцевих виборах.

Установлено, що висування кандидатів у депутати та на посаду сільського, селищного, міського голови, старости місцевою організацією партії відбувається на підставі зазначеного Закону, статуту політичної партії за рішенням вищого керівного органу партії про участь її місцевих організацій у відповідних виборах або за рішенням керівного органу партії про участь її місцевих організацій у відповідних позачергових, повторних, проміжних, додаткових, перших виборах, прийнятого після початку виборчого процесу відповідних виборів.

Якщо політична партія прийняла рішення про участь її місцевих організацій у виборах депутатів ВР АР Крим, обласних, районних, міських, районних у містах рад, виборах міських голів, у такому рішенні також зазначаються найменування центрального керівного органу партії, який погоджуватиме рішення зборів (конференції) місцевої організації партії про висування кандидатів у депутати, кандидата на посаду міського голови від місцевої організації партії відповідно до вимог цього Закону, а також прізвище, власне ім'я та по батькові (за наявності) керівників партії, уповноважених посвідчувати своїм підписом копії рішень зборів (конференції) місцевої організації партії про висування кандидатів у депутати, кандидата на посаду міського голови від місцевої організації партії.

Копія рішення вищого керівного або керівного органу партії про участь її місцевих організацій у відповідних виборах, засвідчена підписом керівника та печаткою партії, разом з копією статуту партії, засвідченою безоплатно Мін'юстом, після оголошення про початок виборчого процесу, але не пізніш як за 35 днів до дня голосування подається до ЦВК.

Районна у місті організація партії, а в разі відсутності такої в структурі політичної партії - обласна або республіканська в АР Крим організація політичної партії згідно з існуючим адміністративно-територіальним устроєм може висунути виборчий список кандидатів у депутати відповідної районної в місті ради (із закріпленням не більше ніж по одному кандидату в депутати у територіальному виборчому окрузі по виборах депутатів відповідної районної в місті ради).